Często zadawane pytania

Dlaczego warto sprowadzać auta z USA?

Amerykański rynek samochodowy jest największym rynkiem motoryzacyjnym świata, a tym samym jest najbardziej rozwinięty i postępowy. Proceder fałszowania przebiegu jest przestępstwem federalnym, dzięki czemu skutecznie został zwalczony na tamtejszym rynku. Nabywając pojazd w USA macie Państwo pewność, że wyświetlany przebieg jest zgodny z rzeczywistością.’

 

Kolejny czynnik, który przemawia na korzyść zakupu aut z rynku amerykańskiego, jest możliwość weryfikacji jego historii. Wszystkie zdarzenia dotyczące każdego samochodu jeżdżącego po amerykańskich drogach, są odnotowywane w narodowej bazie danych, do której mamy dostęp poprzez serwisy takie jak „Carfax” lub „Autocheck”.

Gdzie można znaleźć odpowiedni samochód nieuszkodzony bezwypadkowy?

Najłatwiej można znaleźć dowolny samochód korzystając z wyszukiwarek podanych na naszej stronie. Dla poszukujących auta z silnikiem diesla pozostają poszukiwania w Europie.

Jak i gdzie można nabyć uszkodzony lub powypadkowy pojazd w okazyjnej cenie?

Sugerujemy dokonać osobiście wyboru i zakupu ze strony www.copart.com, ta firma sprzedaje rocznie około 1.300.000 tego typu pojazdów.

Ile wyniesie łącznie koszt tego pojazdu po sprowadzeniu go do kraju?

Do kosztu zakupu należy doliczyć opłaty aukcyjne, transportowe, a finalnie we własnym kraju opłaty celno podatkowe.

Jakich dokumentów własności pojazdu należy unikać?

Na ogół wszystkie pojazdy powypadkowe w USA mają po wypadku i przejęciu ich przez firmę ubezpieczeniowa wystawiane nowy dokument – tytuł własności (title) oznaczony słowem salvage = nadający się do odzysku, naprawy.

Dlaczego kupować samochody powypadkowe?

Głównym powodem zakupu uszkodzonych samochodów jest ich niska cena i ogólny łączny koszt ich nabycia. Auta te są często sprzedawane po dwóch lub trzech latach po zakupie za cenę oryginalnej inwestycji.

Kto reperuje te uszkodzone samochody?

Warsztaty samochodowe mogą zreperować większość aut. W niektórych przypadkach klienci sami podejmują się reperacji, szczególnie jeżeli nie muszą brać pod uwagę uszkodzeń strukturalnych.

Ile trwa transport pojazdu do Polski?

Wszystko zależy z którego miejsca auto jest wysyłane, zwykle trwa to od 6-8 tygodni.

Jakie są koszty opłat celnych?

Cło:
Samochód osobowy: 10%
Motocykl: 6%
Quad: 10%
Skuter wodny: 1.7%
Vat:
Polska 23%
Niemcy 19%

Jak zacząć współpracę?

W pierwszej kolejności należy wybrać auto które chciałbyś zakupić, można je znaleźć na aukcjach min. Copart, IaaI. Następnie należy wpłacić do nas kaucję przed licytacją, oraz określić maksymalną cenę licytacji. Po tych czynnościach przystępujemy do aukcji.