Na jakich serwisach aukcyjnych szukać aut?

Chcesz sprowadzić samochód z USA lub Kanady i nie wiesz, od czego zacząć? Pierwszym krokiem jest znalezienie wybranego auta na licytacji. Warto korzystać ze sprawdzonych serwisów, by mieć pewność, chociażby co do prawidłowego opisu pojazdu.

Na rynku działa wiele firm zajmujących się sprzedażą zarówno samochodów uszkodzonych, jak i nieuszkodzonych. Aukcje internetowe pozwalają im dotrzeć z ofertą do jeszcze większego grona nabywców. W tym przypadku doświadczenie ma znaczenie, ponieważ pomaga, przynajmniej wstępnie, odsiać firmy niegodne zaufania.

Oto nasza lista serwisów aukcyjnych, z których warto korzystać.

 Samochody uszkodzone:

  • Copart Auto Auctions

Copart w swojej ofercie ma zarówno auta klasyczne, jak i modele będące aktualnie w produkcji, ciężarówki, motocykle itp.  Zajmuje się także skupem aut, a na swoich aukcjach ma ponad sto tysięcy pojazdów.

Copart jest obecny na giełdzie od 1994 roku. Firma znalazła się na liście „200 Najlepszych Małych Przedsiębiorstw” magazynu Forbes.

  • Insurance Auto Auctions, Inc.

Firma założona w 1982 roku, obecnie jest liderem na północnoamerykańskim rynku. Na najbardziej rozwiniętą sieć placówek (ponad 150) największą liczbę klientów oraz najwyższe zyski z aukcji.  W ofercie ma pojazdy uszkodzone, odzyskane po kradzieży, poleasingowe oraz powypadkowe.

Dzięki 25-letniej obecności na rynku dysponuje ogromną bazą danych dotyczących transakcji sprzedaży samochodów używanych.

  • Impact Auto Auctions

Kanadyjski lider sprzedaży samochodów odzyskanych. Posiada 14 placówek na terenie całego kraju, gdzie oferuje swoje usługi zarówno sprzedaży, jak i skupu pojazdów. Prowadzi także aukcje internetowe, by docierać ze swoją ofertą do jak najszerszego grona odbiorców.

  • Auto Exchange

Firma założona w 1979, lider w swoim regionie. Aukcje internetowe prowadzone przed ten serwis  cieszą się sporym powodzeniem, ponieważ prowadzone są przez osoby z ogromnym doświadczeniem w branży. Samochody posiadają dość wyczerpujące opisy oraz zdjęcia, które prezentują ich obecny stan.

Inne serwisy, na których warto poszukać samochodów uszkodzonych to m.in. Salvage Center, Salvage Now, Cherokee Auto Auction, Inc. czy Total Resource Auctions.

Samochody nieuszkodzone

  • Manheim, Inc.

Jedna z największych na świecie firm, zajmujących się licytacjami samochodów. Została założona w 1945 roku, a obecnie ma siedziby w USA, Kanadzie, Australii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Tajlandii i innych krajach.

Na aukcjach Manheim sprzedawane są przede wszystkim samochody bezwypadkowe, ale także auta, które były uszkodzone, ale zostały naprawione. Wszystkie pojazdy są bardzo dokładnie opisane i opatrzone dużą liczbą zdjęć. Wiadomo też szczegółowo, co zostało naprawione (jeśli zostało) i w jaki sposób.  Są także ceny, za jakie podobne modele sprzedały się w niedalekiej przeszłości.

  • eBay.com

Tego serwisu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Znajduje się tu ogromna oferta sprzedaży samochodów, a przeglądanie wszystkich ogłoszeń może zająć sporo czasu. Warto jednak pamiętać, że w przypadku tego serwisu aukcyjnego nie można mieć stuprocentowej pewności, że ogłoszenia będą zgodne ze stanem rzeczywistym auta.

Samochodów nieuszkodzonych możesz także szukać na aukcjach w serwisach takich jak cars.com, autotrader.com czy classics.autotrader.com, gdzie znajduje się bogata oferta samochodów klasycznych.

Pamiętajcie, że im więcej serwisów aukcyjnych przejrzycie, tym większa szansa, że znajdziecie samochód odpowiadający swoim potrzebom. Czasem warto też poczekać na odpowiednią okazję, a nie decydować się na pierwszy samochód, który wpadnie nam w oko. Niekiedy na aukcjach zdarzają się prawdziwe perełki, które wynagrodzą wszystkie poszukiwania!s